As long as you love me

25. srpna 2014 v 17:29 | ♀Alex♀ |  Jednodielovky

Title: As long as you love me
By: Amy
Jednodielna

Pohled Maggie
Bylo krásné ráno. Slunce, jehož paprsky mi svítily do pokoje, mě probudilo. Neochotně jsem vstala. Sice byla sobota, ale musela jsem s rodiči na nákup. Oblékla jsem si obyčejné bílé tričko, černé kraťasy a červené tenisky. Vlasy jsem si zapletla do copu. Nasnídala jsem se a vyrazili jsme. V obchodě byla nuda jako obvykle… ale jenom do jedné chvíle. Šla jsem k pultu na chlazené ryby. Přede mnou stál nějaký kluk, na hlavě měl kapuci, na očích sluneční brýle, celý v černém. Mluvil tak potichu, že jsem mu nerozuměla. Viděla jsem jenom centimetr jeho obličeje, který byl celý stažený napětím. Nechápala jsem, čeho se bojí. Vypadalo to, že si mě nevšiml. Dal prodavačce peníze a otočil se k odchodu, směrem ke mně. Vykřikla jsem. I když jsem viděla jenom jeho čelo, nos, tváře, ústa, bradu a dlaně, poznala jsem v něm Justina Biebera.

Pohled Justina
Stál jsem u pultu na chlazené ryby. Bál jsem se, že mě někdo pozná. Nedíval jsem se ani napravo ani nalevo. Otočil jsem se na špatnou stranu. Stála tam dívka. Poznala mě a vykřikla.
"Ahoj," řekl jsem. Cítil jsem se trapně.
"A-a-a-h-hoj," vykoktala. To, jak jsem promluvil, jí utvrdilo v tom, že to jsem já.
"Jsem Justin," řekl jsem, i když to věděla. Chtěl jsem přerušit to ticho. Podal jsem jí ruku.

Pohled Maggie
Řekl, že je Justin a podával mi ruku. Nervózně jsem ji stiskla. "Jsem Maggie," řekla jsem.
"Slečno, nechtěla jste si něco objednat?" ozval se naštvaný hlas prodavačky, i když ve frontě nikdo nestál.
"Ne," odsekla jsem.
"Pojďme jinam," pošeptal mi Justin.
Přikývla jsem. "V životě by mě nenapadlo, že se s tebou setkám. Natož ne v supermarketu."
Zasmál se. "Potřeboval jsem být chvíli sám. Víš, je to těžké, být slavný. Každý tvůj krok je sledován. Nemůžeš si ani normálně vyjít mezi lidi… vždycky budeš vystavena buďto ječení nebo nadávkám nebo obojímu a pak samozřejmě nesmím zapomenout na naše drahá média…" povzdechl si.
Podívala jsem se na něj a cítila obrovskou lítost.

Pohled Justina
Dívala se na mě napůl provinile a napůl lítostivě. Zazvonil jí mobil. Odpovídala dost drze a nevrle.
"Rodiče," povzdechla si. "Řekla jsem jim, že nevím, kdy se vrátím, že jim potom všechno vysvětlím. Takže spolu můžeme být až do večera. Teda…"
Podívala se na mě dost nejistě, nesměle a bojácně.
"Jasně, že můžeme. Čas mám, jestli se bojíš tohohle. A jestli toho, že s tebou nebudu chtít být, tak zbytečně, protože budu."
Usmála se na mě zářivým úsměvem a její nejistota byla pryč.

Pohled Maggie
Byla jsem ráda, že řekl to, co řekl. Šli jsme ke mně domů. Rodiče se mi cestou ozvali, že odjeli ke známým. Tím pádem se vše dost zjednodušilo. Bylo by totiž trošku komplikované, vysvětlovat jim, jak je možné, že jsem si přivedla Justina Biebera. To se totiž nestává zrovna dvakrát často. U nás jsme si povídali… a potom mě nečekaně Jus políbil a řekl mi, že mě miluje. Odpověděla jsem, že ho taky miluji a začali jsme se líbat. Potom jsme šli na procházku. Pak jsme si zašli do kina. V podstatě nic neděláním jsme strávili celé odpoledne. Když jsme se vrátili domů, zavolali mi zrovna rodiče, že u známých přespí. Přitulila jsem se k Juskovi. "Jsme sami doma," zašeptala jsem. Pochopil.

Od toho osudného dne uplynuli již tři měsíce, když se stala hrozná věc. Na naše město přišla potopa. My jsme byli zrovna pryč, takže jsme byli v pořádku, ale náš dům nedopadl vůbec dobře. Když jsme se vrátili, byla voda už pryč a náš dům vypadal, jako kdyby byl postaven před třemi sty lety, tak strašně byl zničený. A v té chvíli mě přišel utišit, kdo jiný, než sám Justin. Poměrně se mu to povedlo a já měla pocit, že všechno bude zase v pořádku. To on mě naučil věřit. Když jsem byla "pouhá belieberka" a poslouchala jeho písně. Teď, když mi to řekl do očí, mělo to ještě větší účinek.
Řekl: "Dokud mě budeš milovat, můžeme hladovět. Dokud mě budeš milovat, můžeme být bezdomovci. Dokud mě budeš milovat, můžeme být zlomení. Dokud mě budeš milovat, budu tvoje platina. Dokud mě budeš milovat, budu tvoje stříbro. Dokud mě budeš milovat, budu tvoje zlato."
A já tomu začala věřit. On byl tím, který dokázal to, co jsem nikdy nepovažovala za možné. On byl tím, který mi ukázal, že sny se můžou stát skutečností. Ale musí se jim věřit.

***
Moje první povídka s Justinem. Snad se líbila. :)
Prosím každého, kdo si přečetl o komentář nebo alespoň hodnocení. :)
Amy. xx
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama